Fibaro Everest Expedition

Mariusz Małkowski to człowiek niezwykły, który swoimi przedsięwzięciami udowodnił, że dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym, kontakt z rodziną można nawiązać zawsze i wszędzie – w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach i w każdym, nawet najbardziej niedostępnym miejscu na Ziemi. Przy wsparciu Fibaro Group, himalaista nie tylko przekracza granice ludzkiej wyobraźni, ale też wytrzymałości, wykazując się niezłomnością, siłą i wyjątkową odwagą. Cele, które stawia przed sobą Małkowski, zarówno zachwycają, jak i onieśmielają, ale co najważniejsze – pokazują, że wszystko jest możliwe. Także sterowanie domem na odległość, na przykład z jednego z najwyższych szczytów na świecie. Po Cho Oyu, przyszedł czas na jeszcze bardziej wymagające wyzwanie – Mount Everest.

FIBARO Mt. Everest Challenge to prekursorski projekt: himalaista wspinał się będzie bez dodatkowego tlenu i bez pomocy tragarza. Musi on zaufać wyłącznie sobie i swoim umiejętnościom, aby udowodnić, że najnowsze technologie doskonale działają tam, gdzie natura tak zachwyca, jak i przeraża. Mariusz Matkowski ma jasny cel: chce pokazać, że zarówno dla techniki, jak i dla człowieka, nie ma żadnych ograniczeń, jeśli plan jest precyzyjnie opracowany i realizowany z dbałością o każdy szczegół, ale przede wszystkim – z sercem i z potrzeby przełamywania barier. Nie tylko tych fizycznych, ale również komunikacyjnych. 

Chcecie wiedzieć, jak można to osiągnąć? Zobaczcie przygotowany przez nas materiał, w którym sam himalaista opowiada o przygotowaniach do wspinaczki i przyświecających mu ideach.

Produkcja: Ostro
DoP: Adam Rotnicki Woodpecker MP