Pokazy specjalne w Polsce: „Free Solo”

Ile można poświęcić, by osiągnąć wyznaczone cele? Gdzie przebiega kres ludzkich granic? Czy zawsze potrafimy dobrze oszacować ryzyko? Kiedy należy powiedzieć sobie “stop” i czy w ogóle warto to robić? Doświadczeni i jak zawsze inspirujący Jimmy Chin oraz Elizabeth Chai Vasarhelyi starają się odpowiedzieć na powyższe pytania w swoim najnowszym filmie, wyprodukowanym w 2018 roku przez National Geographic.

“Free Solo” to przejmująca, pełna emocji historia Alexa Honnolda, który postanowił dokonać tego, czego nikt wcześniej nie zdołał zrobić – w pojedynkę i bez asekuracji wspiąć się na wysokość 2300 metrów po niemal pionowej, niebywale tajemniczej, majestatycznej i zapierającej dech w piersiach formacji skalnej El Capitan, znajdującej się w parku narodowym Yosemite. To opowieść o nieustannej walce ze swoimi słabościami, nieprawdopodobnej motywacji i samotnym, pełnym determinacji spełnianiu marzeń. Film, który swoją bezkompromisową, szczerą narracją przekonał do siebie krytyków z całego świata, zdobywając Oscara w kategorii “Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny” i szereg nagród festiwalowych, m.in. od publiczności zgromadzonej w zeszłym roku na Toronto IFF, Virginia Film Festival oraz Mill Valley Film Festival.

Chcecie wiedzieć, w jakimś miejscu wyznaczony został limit ludzkiej wytrzymałości? Chodźcie do kin na “Free Solo” – Alex Wam pokaże!