Animacja Explainer Video dla Hub Logistics

Na zlecenie naszego klienta, fińskiego przedsiębiorstwa HUB logistics, wchodzącego na polski rynek, przygotowaliśmy animację VIDEO EXPLAINER. To narzędzie marketingowe, które w przystępny i atrakcyjny wizualnie sposób wyjaśnia, na czym polega działanie firmy, przekazując jednocześnie jej najważniejsze wartości. Tworzenie autorskich scenariuszy, które oddają profil działalności i pomagają organizacjom dotrzeć do grupy docelowej, to główna specjalność domu produkcyjnego Woodpecker Motion Pictures.

Pierwszym i zarazem jednym z najważniejszych etapów pracy naszych specjalistów było przygotowanie odpowiedniego scenariusza, który powstał przy współpracy z klientem. Na jego podstawie stworzyliśmy graficznie postaci, które są bohaterami naszego filmu rysunkowego. W kolejnych etapach produkcyjnych powstało całe środowisko filmu. Całość wprawiliśmy w ruch – w ten sposób powstała trwająca pięćdziesiąt sekund animacja, która w krótkim czasie przedstawia działanie fińskiej firmy HUB logistics. Podkład dźwiękowy został dobrany w ten sposób, by przykuć uwagę klientów i zaprezentować najnowocześniejsze działania logistyczne, które są główną specjalnością marki.

Explainer video, znane także pod takimi nazwami, jak animated demo flick czy product intro video, to film produktowy, który nie ma jednego, ściśle określonego szablonu czy jednej, konkretnej techniki wykonania. Jest to krótka animacja, która doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku młodych, dynamicznie rozwijających się biznesów. Z potencjału tego typu narzędzi marketingowych coraz częściej korzystają nawet największe koncerny świata z listy Fortune Global 500.

Explainer video może prezentować biznesową strategię, prototyp lub każdą inną, nawet z pozoru błahą rzecz, taką jak np. instrukcja obsługi. Dobra animacja nie tylko w przystępny sposób przekazuje najważniejsze informacje o firmie, ale także natychmiast przyciąga i zatrzymuje uwagę odbiorców. Dzięki temu wystarczy jedna czy dwie minuty, by osiągnąć zamierzony rezultat.

Początki firmy HUB logistics sięgają 1992 roku, gdy na terenie Finlandii zaczęto tworzyć pierwsze systemy dotyczące jakości. Przedsiębiorstwo zostało założone w celu szerzenia wiedzy, edukacji i konsultacji z zakresu systemów jakości dla usług z prężnie rozwijającej się branży logistycznej. Od 2000 roku HUB logistics świadczy usługi dla zróżnicowanych sektorów gospodarki: przemysłu, handlu oraz spedycji. Obecnie firma jest tworzona przez ponad 500 osób pracujących w 19 biurach na obszarze Finlandii, Estonii, Niemiec, Rosji oraz Polski.