Spot społeczny – „Policzmy się”

Spot telewizyjny „Policzmy się z rakiem” zrealizowaliśmy dla Fundacji Ludzie dla Ludzi, na zlecenie Agencji VMR.
W filmie reklamowym wystąpili Jerzy Stuhr i inne polskie gwiazdy.
Jest to reklamowy spot w służbie akcji społecznej.
Produkcja telewizyjna powstała w bardzo ważnym celu.
„Policzmy się z rakiem” to część akcji społecznej Fundacji Ludzie dla Ludzi, która pomaga ludziom zmagającym się z chorobą nowotworową.

Reżyserem tego profesjonalnego reklamowego filmu był Michał Piłat, a Autorem zdjęć do reklamy społecznej jest Mikołaj Łebkowski.
Telewizyjny spot został w całości zrealizowany w studiu.
Produkcja filmu to także przykład współpracy Woodpecker Motion Pictures ze znaną agencją reklamową VMR.
Społeczny spot telewizyjny „Policzmy się z rakiem” był emitowany na antenie telewizji TVN oraz TVP.
Produkcja telewizyjna z gwiazdorską obsadą.
W telewizyjnym spocie wystąpiło wiele najważniejszych osobistości polskiego filmu, sportu, piosenki i srebrnego ekranu. Praca z nimi była dla nas ogromnym zaszczytem i przyjemnością.
Reklamę społeczną realizowali razem z nami: aktor Jerzy Stuhr, piosenkarka Maryla Rodowicz, szefowa kuchni i perezenterka Magda Gessler, bokser Andrzej Saleta, aktorka i piosenkarka Patricia Kazadi, olimpijczycy Monika Pyrek i Mariusz Czerkawski, a także aktorzy: Maciej Musiał, Wiktor Zborowski Maria Niklińska i Weronika Książkiewicz.
Akcja społeczna „Policzmy się z rakiem”.
Tytuł spotu telewizyjnego „Policzmy się z rakiem”, to także nazwa całorocznej inicjatywy zagrzewająca do walki z rakiem, prowadzonej przez Fundację Ludzie dla Ludzi.
Za pomocą portalu policzmysie.pl, o którym mowa w reklamowej produkcji, buduje ona wzajemnie wspierającą się społeczność – tych, którzy walczą z rakiem, już wygrali i tych, którzy wspierają najbliższych w pokonywaniu choroby.
Raz w roku, podczas wybranego majowego tygodnia, reklamowana w telewizyjnej produkcji Fundacja Ludzie dla Ludzi przeprowadza w internecie wielkie liczenie wszystkich tych, którzy chcieliby zamanifestować swoje wsparcie dla osób zmagających się z chorobą nowotworową. Pierwsze liczenie odbyło się w 2010 roku.
Fundacja Ludzie dla Ludzi łączy tych, którzy walczą, pokonali raka lub chcą wesprzeć i przekazać pozytywną energię zmagającym się z chorobą. Poszerza ona wiedzę na temat choroby nowotworowej za pomocą specjalistycznych artykułów, pytań do eksperta, blogów, itd. Przełamuje poczucie przerażenia i bezradności w obliczu choroby, demitologizuje raka oraz niesie wsparcie.
Realizacja spotu telewizyjnego dla Fundacji Ludzie dla Ludzi była więc dla nas bardzo ważną produkcją i wielkim zaszczytem.
Więcej informacji o akcji można przeczytać na stronie www.policzmysie.pl.